Kancelaria Prawa Prywatnego i Medycznego.

Empatia / Wiedza / Pragmatyzm

Dla Pacjentów, dla Lekarzy.

Dla Zwykłych Ludzi w ich życiowych sprawach.

Dla Przedsiębiorców.

Nasze specjalizacje

Przesuwaj kafle myszką lub palcem. Kliknij na wybrany zakres, by dowiedzieć się więcej.

Nie pozwól, by Twoje sprawy prowadziły się same.

Prawo zmienia się dynamicznie, a liczba skomplikowanych regulacji stale rośnie. Nie przebijaj głową muru. Skup się na tym, co dla Ciebie ważne.

Misją Kancelarii jest wspieranie klientów w radzeniu sobie z prawem.
Słuchamy, pytamy, doradzamy.
Szukamy potrzeb stojących za każdą sprawą. One prowadzą nas do właściwych rozwiązań.
Nie boimy się wyjść poza standardowe myślenie.
Uczciwie mówimy jak widzimy każdą sprawę.

Zapraszamy do współpracy!

Porozmawiajmy.

Zadzwoń: +48 606 975 326.

Odpowiemy na pytania, wysłuchamy Twojej historii.
Umówimy spotkanie.

Napisz do nas:

2 + 2 =

Reprezentujemy pacjentów i lekarzy. Prowadzimy sprawy o błąd medyczny. Doradzamy osobom fizycznym i przedsiębiorcom. Prowadzimy spory sądowe.

Naszą specjalnością jest prawo medyczne. Swoją praktyką obejmujemy też szeroko pojęte prawo cywilne.

Prawnik medyczny

Każde z nas, jako prawnik medyczny, zajmuje się sprawami o błąd medyczny, szczególnie okołoporodowy. Prowadzimy sprawy o błąd diagnostyczny, błąd terapeutyczny, błąd techniczny. Dla naszych klientów dochodzimy zadośćuczynienia za uszczerbek na zdrowiu i odszkodowania na pokrycie kosztów leczenia. Występujemy też o rentę na pokrycie wzrostu kosztów życia. Roszczenie to szczególnie ważne jest w przypadku błędów okołoporodowych, w wyniku których dziecko może doznać trwałych urazów powodujących inwalidztwo i wymagających ciągłych zabiegów i rehabilitacji. Renta w sprawie o błąd medyczny jest szczególnie ważna, bo ma największy wpływ na codzienne funkcjonowanie całej rodziny.

Występujemy po stronie zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Pozwala nam to lepiej rozumieć sytuację, w jakiej znajduje się każda ze stron i dzięki temu prowadzić sprawy lepiej. Składając pozew przeciwko szpitalowi albo zawiadomienie do prokuratury nie chcemy nikogo niepotrzebnie piętnować. Zależy nam jednak, by sprawiedliwości stało się zadość.

Współpracujemy z konsultantami z różnych dziedzin medycyny, którzy pomagają nam lepiej ocenić zasadność roszczenia i rzeczywisty rozmiar uszczerbku na zdrowiu pacjenta.

Prawnik lekarza – dla podmiotu leczniczego, pracownika i indywidualnej praktyki lekarskiej – i nie tylko

Świadczymy usługi dla reprezentantów różnych zawodów medycznych: lekarzy, pielęgniarek i położnych, ale i ratowników, diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów.

Doradzamy w prowadzeniu działalności leczniczej. Radzimy, jaka spółka będzie najlepsza do wykonywania zawodu lekarza lub innego. Pomagamy w sprawach pracowniczych lekarzom i podmiotom ich zatrudniającym. Prowadzimy sprawy o mobbing i dyskryminację w szpitalu. Pomagamy lekarzom rezydentom.

Prawnik pacjenta – prawa pacjenta

Chcemy pomagać także pacjentom. Chcemy, by wiedzieli jakie prawa pacjenta im przysługuję. Doradzamy w kwestii świadomej – poinformowanej zgody na zabieg, uzyskania dokumentacji medycznej, prawa do godności oraz do świadczeń zgodnych z aktualną wiedzą medyczną. Pomagamy przygotować skargę do Rzecznika Praw Pacjenta.

Pacjentom doradzamy także w kwestii świadczeń refundowanych i w sporach z NFZ.

Prawo prywatne

Mamy dużą praktykę w prowadzeniu spraw cywilnych dla osób fizycznych i przedsiębiorców. Pomagamy przy zobowiązaniach i w sprawie długów. Doradzamy w szerokim spektrum prawa cywilnego.

Podział majątku, dział spadku, zniesienie współwłasności

Mamy dużą praktykę w sprawach działowych. Pomagamy podzielić majątek po rozwodzie. Doradzamy jak rozliczyć nakłady z majątku osobistego na majątek wspólny i jak rozliczyć nakłady z majątku wspólnego na majątek osobisty jednego z małżonków. Prowadzimy też sprawy o dział spadku. Popieramy roszczenia z tytułu posiadania, przede wszystkim o wynagrodzenie za bezumowne korzystanie, a także o wynagrodzenie za zarząd rzeczą wspólną. W sprawach tych uwzględniamy też zaliczenia na schedę spadkową. Najczęściej, choć nie zawsze, sprawy działowe wiążą się ze zniesieniem współwłasności. Sprawy o zniesienie współwłasności prowadzimy także w samodzielnych postępowaniach sądowych.

Prawnik procesowy

Tam właśnie czujemy się najlepiej – na sali sądowej, walcząc o sprawiedliwość. Interes naszych klientów jest dla nas bardzo ważny. Dlatego przed sądem jesteśmy całkowicie skupieni i podejmujemy wszystkie możliwe czynności, aby umożliwić wygranie sprawy – oczywiście w legalnych ramach.

Prawo karne i karnoskarbowe

Nasi prawnicy reprezentują oskarżonych w postępowaniach karnych, karnoskarbowych, ale też wykroczeniowych i wykonawczych. Występujemy w postępowaniu przygotowawczym przed organami ściagania – Prokuratura, Policja, CBA itd.

Składamy w imieniu klientów zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza. Bronimy też lekarzy w postępowaniu karnym dotyczącym błędów medycznych.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Adwokat Marcin Bogdanowicz

Adwokat Agnieszka Terlecka-Ludwiniak

Nasi klienci są przede wszystkim z Warszawy, dzielnice: Targówek, Białołęka, Bielany, Żoliborz, Praga-Północ oraz miast Marki i Ząbki.

Nasza kancelaria mieści się przy ul. Malborskiej 3 lok. 1 w dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.

Reprezentujemy osoby z całej Polski.