Zespół

Kancelarii

Empatia / Wiedza / Pragmatyzm

Te trzy cechy pozwalają nam świadczyć usługi zorientowane na klienta. Jest dla nas partnerem, z którym wspólnie ustalamy przebieg sprawy. Wyjaśniamy wszystko zrozumiałym językiem. Pytamy o jego potrzeby. Chcemy zrozumieć jakie ma cele. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować skuteczne rozwiązania, które przełożą się na konkretny efekt i które obronimy w sądzie.

Adwokat Agnieszka Terlecka-Ludwiniak

Agnieszka Terlecka-Ludwiniak

Adwokat

✓ Prawo medyczne

✓ Prawo karne

✓ Prawo karno-skarbowe

✓ Spory sądowe

Karierę zawodową od początku związała z prawem karnym. Już na studiach przewodniczyła Kołu Nauk Penalnych UKSW. Doświadczenie zawodowe zdobywała w sądach, asystując w wydziałach karnych, gdzie zajmowała się m.in. sprawami o błędy medyczne. Dzięki temu może zaproponować swoim klientom pomoc fachowca z zakresu prawa karnego i medycznego, która nie ogranicza się tylko do punktu widzenia obrońcy czy pełnomocnika, lecz również sędziego orzekającego w sprawie.

W karierze zawodowej od początku specjalizuje się w sprawach karnych i karnoskarbowych, w tym sprawach dotyczących błędów medycznych. Mimo ukierunkowania na sprawy karne, nieobce są jej również sprawy cywilne i rodzinne. Najlepiej czuje się reprezentując klientów na sali sądowej i przed organami ścigania.

Prawo medyczne poznawała także z perspektywy podmiotu leczniczego, obsługując jeden ze szpitali powiatowych. Dało jej to szersze spojrzenie na funkcjonowanie prawa w medycynie od wewnątrz.

Jest prawdziwą fascynatką prawa karnego. W dążeniu do stałego poszerzania swojej wiedzy z tej dziedziny prawa ukończyła studia podyplomowe z zakresu przestępczości gospodarczej i skarbowej oraz kryminalistyki i kryminologii. Praktyczna wiedza o działalności organów ścigania, zbieraniu i zabezpieczania dowodów oraz mechanizmach orzekania w sprawach karnych pozwala jej na efektywne i rzetelne reprezentowanie klientów na wszystkich etapach postępowania.

Jest adwokatem wpisanym na listę Izby Adwokackiej w Warszawie pod nr 6760. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Aplikację adwokacką odbyła przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Adwokat Marcin Bogdanowicz

Marcin Bogdanowicz

Adwokat

✓ Prawo medyczne

✓ Prawo cywilne

✓ Prawo gospodarcze

✓ Spory sądowe

Członek Sekcji Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

Od początku związany z prawem cywilnym i prywatnym. Aplikację odbywał w jednej z warszawskich kancelarii, gdzie zdobył bogate doświadczenie w klasycznym prawie cywilnym, sporach, prawie handlowym i obsłudze spółek.

Styk prawa i medycyny fascynował go od dawna. Romans ten zwieńczył studiami podyplomowymi “Prawo Medyczne i Farmaceutyczne” na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS pod kierunkiem prof. Teresy Gardockiej. Z lekarzem żyje pod jednym dachem.

Wiedzę teoretyczną popiera doświadczeniem zdobytym we współpracy z lekarzami i podmiotami leczniczymi. Prowadził m. in. negocjacje umowy kupna przychodni o wartości ok. dwóch milionów złotych.

Ma praktykę w obsłudze zarówno przedsiębiorców, jak i zwykłych ludzi. Doświadczenie, które zdobył prowadząc wcześniej kancelarię o profilu ogólnym, pozwala mu zawsze widzieć szersze, życiowe tło i wspierać medyków także w sprawach niezawodowych. Jego specjalnością są sprawy o podział mas majątkowych.

Życie to dla niego ciągłe zdobywanie wiedzy. Dlatego został adwokatem – bo ciągle może poszerzać swą wiedzę. Jest dokładny i uparty, nie odpuszcza łatwo. Klienci cenią go za wyważone porady i opanowanie na sali sądowej. Z chirurgiczną precyzją kieruje pytania i wywody dokładnie tam, gdzie trzeba. Wszystko jest przemyślane.

Adwokat w drugim pokoleniu. Jest wpisany na listę adwokatów Izby Warszawskiej pod numerem 6746. Absolwent kierunku prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Aplikację adwokacką odbył przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Prywatnie zajmuje się fotografią ekspresyjną, która jest dla niego narzędziem poznania siebie, a przez to – ludzi jako takich. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje także w pracy.